Xiaomi ги инспирира корисниците да го живеат животот во потполност со новата серија Redmi Note 12

Серијата Redmi Note 12 продолжува да носи ексклузивни карактеристики на водечките уреди на уредите од горниот среден опсег, редефинирање на фотографијата и целокупното корисничко искуство.

Xiaomi денеска ја претстави долгоочекуваната серија Redmi Note 12, која носи три фантастични уреди: Redmi Note 12 Pro+ 5G, Redmi Note 12 Pro 5G и Redmi Note 12, со одлични спецификации и одлични цени!

Надоврзувајќи се на неверојатниот успех на претходната серија Redmi Note 11, новата серија Redmi Note 12 уште еднаш покажа извонредни подобрувања во функциите кои се најважни за љубителите на овие уреди, како што се камерата, траењето на батеријата, брзината на полнење и корисникот -пријателски дизајн, сето тоа со неверојатна цена. Со глобалното лансирање на серијата Redmi Note 12, Xiaomi уште еднаш ја докажа својата посветеност да ги направи висококвалитетните функции за паметни телефони достапни за најголемиот број луѓе ширум светот. Исто така, денес беше претставен и Redmi Watch 3, нов модерен паметен часовник со светол екран кој јасно ги прикажува сите детали, различни спортски и здравствени функции, како и прецизна повеќесистемска GPS конекција.

Карактеристики кои ги инспирираат корисниците да „го живеат животот во потполност“!

Главниот претставник на серијата Redmi Note 12 е Redmi Note 12 Pro+ 5G, кој содржи три моќни камери - главна камера од 200 MP (која поддржува OIS технологија), ултра широка и макро камера. Овој одличен уред со својот систем на камера има за цел целосно да ја промени мобилната фотографија на уредите од средна класа. Redmi Note 12 Pro 5G нуди и одлични можности за фотографирање, со моќен сензор IMX766 со големи димензии кој, со OIS технологијата и во комбинација со другите две камери, дава импресивни фотографии дури и во услови на слаба осветленост. Дополнително, целото искуство на користење на камерата дополнително го комплетираат моќните софтверски алгоритми со вештачка интелигенција, зголемената брзина на обработка на слики и многу други корисни функции.

Двата модели на Redmi Note 12 Pro+ 5G, како и Redmi Note 12 Pro 5G, ќе ги воодушеват корисниците со нивните исклучително светли и живописни AMOLED екрани од 120Hz, кои поддржуваат Dolby Vision и Dolby Atmos технологија. Заедно со нивните флексибилни P-OLED материјали кои овозможуваат потенки рамки, двата уреди обезбедуваат фантастично визуелно искуство.

Овие два модели исто така имаат брзини на полнење што се карактеристични за водечките модели, со брзо полнење од 120 W на Redmi Note 12 Pro+ 5G, додека Redmi Note 12 Pro 5G поддржува брзо полнење од 67W и има батерија од дури 5.000 mAh за продолжена сeкојдневнаупотребадури и причеста употреба. Сигурните перформанси на 5G се обезбедени од чипсетот MediaTek Dimensity 1080.

Искусете импресивни перформанси во секое време

Секој член на серијата ги надминува очекувањата од својот ценовен опсег. Redmi Note 12 нудат извонредни перформанси и подобрено корисничко искуство. Со супер-мазни AMOLED екрани од 120 Hz, на корисниците им се обезбедува неверојатен квалитет на сликата во бои што одговараат на реалниот свет. Со Snapdragon 685, сите операции ќе се вршат без никакви прекини со непречено искуство со повеќе задачи, сето тоа со подобрена енергетска ефикасност. Redmi Note 12 имаат брзо полнење од 33 W, како и долготрајна батерија од 5.000 mAh, што значи дека корисниците можат да користат повеќе апликации и да направатповеќе фотографии без да се грижат за батеријата. Дополнително, тие имаат солидна тројна камера со вештачка интелигенција, неверојатна функција за ноќен режим, како и многу корисни функции и филтри за забава - двата уреди се карактеризираат со моќните функции на камерата на водечките модели, сите по пристапни цени.

Понуда за најбрзите клиенти

Во периодот од 10 до 13 април, сите заинтересирани купувачи ќе можат да ги купат најновите модели по одлични цени. Redmi Note 12 со 4+128 GB ќе чини аќе чини10.999 денари, а неверојатниотRedmi Note 12 Pro 5G наместо23.299ќе чини 18999 денари.  

Покажете се во најдобро светло со Redmi Watch 3

Со кристално чист AMOLED екран од 1,75 инчи, Redmi Watch 3 е дизајниран да обезбеди максимална видливост дури и при силна сончева светлина. Рамката на овој уред е изработена од метал со висок сјај со завршна обработка со помош на технологијата NCVM, која обезбедува врвен изглед и чувство во две класични опции на бои: црна и беж. Дополнително, достапни се две ремени од специјални едиции и над 200 вградени страници за часовници кои одговараат на вашиот индивидуален моден вкус и став.

Опремен со вграден GPS и 5ATM водоотпорност, поддржува пет главни системи за глобално позиционирање и 121 спортски режими, вклучувајќи шест автоматски препознатливи спортски режими, заедно со мерење на кислород во крвта, мерење на отчукувањата на срцето, следење на спиењето и други функции за следење на здравјето.

Со доверливо траење на батеријата до 12 дена со нормална употреба, Redmi Watch 3 обезбедува стабилни и ефикасни перформанси. Има и HD звучник и микрофон за поништување на шум за јасни телефонски повици преку Bluetooth слушалки.

Redmi Note 12 серијата спецификации: