Чаирчанец бега од полиција за време на полициски час

На социјалните мрежи синоќа осамна видео на кое може да се види како жител на скопската населба во Чаир се крие од полициска патрола за време на полицискиот час во доцните вечерни часови.

Од вчера на сила стапи полицискиот час на ниво на цела држава и додека трае вонредната состојба ќе се применува секој ден од 21.00 до 06.00 часот.