Џинот од 236кг.: Обем на тупаница 40 сантиметри- еден и единствен

Андре Џин бил француско-бугарски борач и актер. Неговото вистинско име беше Андре Рене Русимоф и беше висок 224 сантиметри, додека тежеше неверојатни 236 килограми. Обемот на една тупаница беше 40 сантиметри.

На почетокот на неговата кариера поради неговиот изглед, многумина го гледаа како еден вид посебна атракција за промовирање на WWE низ САД.

Познато е неговото ривалство со легендарниот Хулк Хоган, кој водел големи битки на настаните во WresteleMania во 1980-тите.

Кога неговата кариера во Wrestlemania заврши, тој ја продолжи кариерата во Јапонија, а по неговата смрт беше примен во Куќата на славните WWE.

Некогаш беше најплатениот кечер во светот, пред 50 години успеа да заработи 400.000 долари годишно, што денес е околу 3 милиони.

Беше препознатлив по огромните тупаници, а беше рекордер и по количината на пиво што го испи бидејќи за шест часа успеа да испие повеќе од 41 литар пиво.

Имал проблеми и со законот, а легендата за кечерот вели дека лекарите не успеале да ја одредат точната доза на анестетик при една операција поради неговото огромно тело.

Тој исто така глумеше и сними повеќе од десет филмови. Секогаш се трудеше да ги плати сметките со кого и да вечераше. Или како домаќин или како гостин. Има приказна дека еднаш вечерал со Арнолд Шварценегер кој станал да плати, но Русимоф го земал и го однел до автомобилот.

Тој ненадејно почина, на 47-годишна возраст. Имаше срцев удар за време на спиење во јануари 1993 година. Еден ден претходно, тој пристигна во Париз на погребот на неговиот татко. Сакаше да биде кремиран, а на крајот семејството му ја исполни желбата.