GQ магазин ја прогласи Ким Кардашијан за маж на годината: „Ова е нејзиниот најболен деловен потфат досега“

Ријалити ѕвездата која позираше во различни машки комбинации заврши на насловната страница на популарниот магазин, во изданието „Маж на годината“...

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (43) заврши на насловната страница на 28. издание на „Мажи на годината“ на GQ, а со тоа се пофали на својот Инстаграм.


На насловната страница Ким позира во црн костум и бела кошула со пруги. Аутфитот го комплетираше со машка вратоврска.


Во едната рака држи чипс, а со усните го лиже прстот од другата рака. На другите фотографии, Ким позира во канцеларија додека зборува на телефон, а косата ѝ е излижана. Гледа на страна со сериозно лице, а на раката носи машки прстен. Ким исто така позирала и во женски костим, долг црн фустан со реси, во теретана и во широка машка јакна покрај апарат за вода. Следбениците се воодушевени од Кардашијан и нејзиниот, како што велат, деловен потег.

- Така е кога веќе нема вистински мажи, па тогаш жените се главни; Ова е нејзиниот најболен деловен потфат досега; Ким ти си вистински шеф – напишаа фановите под фотографијата.

Во интервју за магазинот, таа зборуваше за разводот со Канје Вест, каде истакна како разводот на нејзините родители влијаел на некои постапки во нејзиниот сопствен развод.

- Се сеќавам дека беа отворени... На крајот, она што е важно е децата да се чувствуваат сакано. Во ред е да се покаже ранлива страна – рече таа. Таа додаде дека на се во животот гледа како на лекција.

– Работите се случуваат токму онака како што треба и ве носат токму онаму каде што треба – заклучила таа.


ФОТО: Инстаграм/Твитер принтскрин