Хулк шокира: Имаше 97,6 килограми пред мечот, кога застана на вагата по 90 минути игра се шокираше (ФОТО)

Бразилскиот фудбалер Хулк (36) ја изненади јавноста со објава во која покажа колку килограми изгубил по само еден натпревар. Имено, неговиот Атлетико Минеиро во неделата го совлада Томбенсе со 2:1, а Хулк пред мечот тежеше 97,6 килограми.

Бразилецот ги одигра сите 90 минути и во таа прилика постигна одличен гол за победа на минута пред крајот на натпреварот. Натпреварот ќе се одигра во 11:00 часот под силното сонце со температура од 30 степени, па сето тоа значително влијае на фудбалерите.

Колку се тешки условите за игра покажуваат и фотографиите кои Хулк ги објави на социјалните мрежи на кои се гледа дека по мечот ослабе 5,7 килограми.

Имено, во средата повторно стапна на вага, а имала 91,9 килограми.

Да потсетиме, Хулк се врати во Бразил во 2021 година откако играше за Атлетико. За репрезентацијата на Бразил одигра 49 натпревари и постигна 11 голови