Кога избираш жена, направи го тоа како Михаел Шумахер: Ќе дојде денот кога таа ќе биде твојата единствена војска!

Фото: Profimedia


Ако била со вас во лошите моменти, тогаш не грижете се - сте ја нашле вистинска жена

Во 2013-та година, Михаел Шумахер се здоби со повреда на главата во ски-центар на Алпите. Седумкратниот светски шампион во трките на Формула 1 слета од скијачката патека, падна и удри со главата во карпа. Неколку дена беше на работ на живот и смрт, а потоа беше ставен во вештачка кома ...

… По 6 години кома, Шумахер се буди и ја гледа сопругата. Неговата сопруга Корин, која потроши најголем дел од нивните пари за лекување на нејзиниот сопруг, сега е буквално на работ на банкрот. И покрај големите пари што самиот Шумахер ги заработи од приходите во Ф1 додека со години доминираше на трката, и покрај сите огромни спонзорски договори што ги имаше, сите пари беа потрошени.

И токму кога се изгуби сета надеж за закрепнување, тој се разбуди и првата личност што ја препозна беше неговата сопруга.

Таа е жената која беше покрај него во убавите, но и во неверојатно тешките моменти. Лојалноста е особина која нема цена...

Затоа, нека ве поучи примерот на Шумахер - изберете силна жена за ваш придружник, бидејќи можеби ќе дојде денот кога таа ќе биде вашата единствена војска!

Фото: Profimedia

Во 2021 година имаше неколку извештаи дека здравјето на Шумахер се подобрува. Објавен е документарен филм во кој неврологот Ерих Рајдерер открива дека познатиот „Шуми“ е подобар од она што бил. Не премногу, но малку подобро.

„Михаел Шумахер е буден, дише, срцето му има добар ритам. Веројатно може да седне, можеби дури и да направи чекор со помош на други, но не повеќе од тоа", рече прво овој доктор. Иако овие зборови се прилично охрабрувачки, неговата следна реченица, за жал, беше многу попесимистичка:

„Мислам дека ова е најмногу што може да направи.“

Корин Шумахер потврди дека Михаел не може самостојно да се движи и целосно да комуницира со другите. Дотогаш за неговото лекување веќе беа потрошени 20 милиони фунти ...


Извор: stil.kurir.rs

*(ФОТО) Тато ова е за тебе: Џина за Шумахер ги носеше боите на Ферари