ОВА е НЕПРОЦЕНЛИВО: Стјуардеса ги насмеа сите со видео „работа од дома“

Стјуардеса покажа како се „работи од дома“, а видеото ги насмеа многумина на социјалните медиуми.

Kristin Gillett, стјуардеса на WestJet, направи кратко видео на кое се прикажува какостјуардесите се однесуваат среде пандемија на коронавирусот. Во клипот која го сними заедно со сопругот, комичарот и магионичар Вес Баркер, парот се преправа дека е во средина на лет во авион.

Видеото заработи речиси милион прегледи за неколку дена, а многумина беа полни со пофалби за двојката за која се вели дека навистина ги натера да се смеат.


„Јас сум стјуардеса ... сцена во тоалетот .. бесценета“, коментирал еден.

"Како стјуардеса, можам да кажам само дека ова е точно и смешно. Ние поминуваме половина од работното време кажувајќи им на патниците да не ја отвораат вратата од тоалетот", е уште една реакција на снимката што има многу насмевки на нивните лица.