Популарниот пејач вгради дијаманти како заби

Музичката и филмска sвезда, Пост Малон, вгради два масивни дијаманти во вредност од 1,6 милиони долари во забите ...

Пејачот не е странец кога станува збор за модификации на телото, тој има многу импресивна колекција на тетоважи на лицето и главата. Сепак, тој неодамна го однесе својот стил на следно ниво откако вклучи некои од најдобрите експерти во индустријата за да му помогнат да ги трансформира своите два заби. Двата дијаманти тежат 12 карати, и покрај тоа, тој мораше да поправи 26 керамички единици.

Нормалниот стоматолошки накит е претежно светкави протези кои можат да се отстранат по своја волја, сепак, новите заби на Пост Мелоун се потполно трајни. Иако сега имаат дванаесет карати, овие дијаманти бараа брусење. Тие беа набавени од Белгија пред да бидат испратени во Израел за да бидат готови. Мелоун го покани еден од најпопуларните стоматолози за славните, д-р. Томас Конели, козметички стоматолог Наоки Хајаши и Исак Бохо за да му помогнат да ја заврши визијата за нова скапоцена насмевка.

Конели изјави дека процесот на поставување камења во забите е година и пол напорна работа. Во интервју за публикацијата „Ролинг Стоун“, стоматологот објасни: „За да имаат дијаманти во облик на заб, потребен ви е дванаесет каратен камен„.