Последната инвестиција на Илон Маск ги преплаши Владата и големите банки

Основачот на Tesla, SpaceX, а сега најбогатиот човек на светот, Илон Маск, им препорача на своите следбеници револуционерен трговски систем преку едноставна и јасна објава.

Технолошкиот претприемач се прослави како отворен говорник кој не му пречи да биде искрен за тоа како ги заработува своите пари.

И додека беше интервјуиран за време на овогодинешните TED Talks во Ванкувер, тој објави нова „дупка во богатството“ за која вели дека може да трансформира секој во милионер во рок од 3-4 месеци. Маск ги повика сите брзо да ја искористат оваа неверојатна можност бидејќи големите банки бараат од нивните влади да ја затворат. Тие се обидуваат да го задржат ова од јавноста што е можно подолго.

И сигурно, само неколку минути по завршувањето на интервјуто, продуцентите на ТЕД потврдија дека имале „неколку повици“ од директори на банките кои се обидувале да го спречат емитувањето на интервјуто на Илон - но веќе беше предоцна.

Еве што точно се случи:

Извршниот директор на TED Talks Крис Андерсон го интервјуираше Илон Маск и побара да ги сподели сите совети што ги има за градење богатство и милијардерот претприемач фрли бомба:

„Она што ме направи успешен е брзо скокање во нови можности - без никакво двоумење. И во моментов, мојот број еден производител на пари е новата програма за автоматско тргување со криптовалути наречена QuantumAI, јас лично инвестирав многу пари во развојот на софтверот и тоа е единствената најголема можност што сум ја видел во целиот мој живот да изградам мало богатство брзо. Ги повикувам сите да го проверат ова бидејќи банките се обидуваат да го затворат ова. Очигледно, ако ова оди во ред, многу е веројатно дека банките нема да сакаат да знаете за ова и инвестираат многу пари за да се обидат да ги замолчат медиумите околу тоа“.

Крис Андерсон остана во неверување додека Маск го извади телефонот и им покажа на гледачите колку пари заработува преку оваа нова програма за правење пари.

На сегментот му истече време пред Маск да може да елаборира, па даде ексклузивно интервју за Quantum AI..

Ексклузивно интервју со Илон Маск:

Интервју со Илон Маск за Quantum AI.

„Можеби сте слушнале за оваа нова платформа за инвестирање во криптовалути наречена QuantumAI која им помага на луѓе во Северна Америка, Азија и Европа да градат богатство преку ноќ. Можеби сте скептични затоа што звучи премногу добро за да биде вистина.

Маск продолжува:

„Го сфаќам тоа затоа што го мислев истото кога доверлив пријател ми кажа за тоа. Но, откако со свои очи видов колку пари заработува, морав сам да се обидам“.

„Мило ми е што пробав бидејќи тоа беше едно од најголемите и најлесните пари што некогаш сум ги заработил. Зборувам за десетици илјади долари дневно. Тоа е буквално најбрзиот начин да се заработи неочекувано Сега. И нема да трае уште долго кога сè повеќе луѓе ќе дознаат за тоа. Или кога банките ќе го затворат засекогаш“.

Маск ги покажува своите банкарски депозити од Quantum AI. Можеби ќе се изненадите кога ќе дознаете дека само две третини од богатството на Маск од 240 милијарди долари потекнува од неговата работа.

ШТО ТОЧНО Е QUANTUMAI И КАКО ДЕЛУВА?

Идејата зад QuantumAI е јасна: да му се овозможи на просечниот човек да заработи од бумот на криптовалутите, кој сè уште е најпрофитабилната инвестиција во 21 век, и покрај тоа што не мислат така повеќето луѓе.

Иако цената на биткоинот падна од 69.000 долари за биткоин, трговците сè уште работат со полна пареа. Зошто? Затоа што има илјадници други криптовалути покрај Биткоин со кои се тргува за огромен профит на дневна основа. Некои од овие криптовалути вклучуваат Ripple, Ethereum, Monero, Zcash и тие сè уште остваруваат приноси од над 10.000%.

QuantumAI ви овозможува да профитирате од сите овие криптовалути. Користи вештачка интелигенција (ВИ) за автоматски да се справи со долгите и кратки продавања за вас за да можете да заработувате деноноќно, дури и додека спиете.

QuantumAI е поддржан од некои од најпаметните технолошки умови што некогаш постојат. Ричард Бренсон, Џеф Безос и Бил Гејтс само неколку.

ДАЛИ СИСТЕМОТ НАВИСТИНА РАБОТИ?

РЕЗУЛТАТИ на обични луѓе СО QuantumAI ПО 7 ДЕНА:

Маск успеа да оствари профит од 233,18 долари по 3 часа, за нас беше потребно многу подолго. На платформата и беа потребни 20 часа за да генерира профит од 192,19 долари, што сепак многу не импресионираше! Никогаш не сум направил трговија во мојот живот, но сепак тука можевме да генерираме профит.

Научивме дека алгоритмот заработува пари со купување кога цената се зголемува И кога цената се намалува. Ова е познато како краткорочно продавање и платформата автоматски се справува со тоа за вас.

Потрошивме околу 25 минути дневно за да ги провериме резултатите, а по 5 дена, платформата се тргуваше до огромни вкупно 630 долари. Тоа е зголемување од 210% на нашиот првичен депозит. Почнав да станувам вистински верник во оваа платформа.

По 7 дена нашата почетна инвестиција се тргуваше до 1.930 долари. Во овој момент, мојот ум се тркаше со можностите за сите работи на кои би можел да ги потрошам тие пари. Ова е повеќе пари отколку што заработив на работа во текот на неделата и потрошив помалку од 3 неделни часа проверувајќи ја платформата.

Решив да ја задржам нашата сметка активна вкупно 15 дена бидејќи сакав да видам колку високо може да оди. Нашата сметка на крајот го достигна врвот од 7.300,5 долари, но имаше негативна трговија - 79,51 долари. Ги разгледав нашите дневници за тргување и открив дека не секоја трговија е профитабилна, некои всушност губат пари.

Платформата не е магија, но откако 87% од нашите зделки беа профитабилни, нето резултатот беше дека направивме 7.300,59 долари од првичниот депозит од 250 долари. Ми требаа помалку од 3 часа работа неделно и апсолутно никакво техничко или инвестициско искуство.

Како што можете да видите од скриншот подолу, решив да ја користам функцијата „повлекување средства“ за да повлечам 7.300,59 долари од мојата сметка.

Сè на сè, можевме да заработиме 7.300,59 долари. Решивме да ги извадиме парите и да ги поделиме на сите нас.

извор: Forbes