Тие се доказ дека волјата е најбитна: Панчо изгубил 100 кг, а тој не е единствениот и нивните приказни се НЕВЕРОЈАТНИ

Овие луѓе се доказ дека сè може да се постигне кога има доволно желба, волја и упорност. Да изгубите вишок килограми воопшто не е лесно и не оди брзо - потребно е да го промените вашиот животен стил

1. Тој е рекордер - изгуби 100 кг

Овој човек е рекордер бидејќи успеа да изгуби неверојатни 100 килограми. Неговото име е Панчо и му беа потребни две години да ја постигне целта. „Ако можам јас, секој може“, гордо рече тој.

2. Таа е полесна за 60 кг

Јована успеа да изгуби 60 килограми и вели дека за прв пат во животот се чувствува убаво во бикини. „Потребна беше многу посветеност, пожртвуваност и напорна работа. Но, да се живее здраво и среќно секогаш вреди да се вложи труд. Се надевам дека и вие ќе успеете “, рече оваа млада оптимистка.

3. Тој изгуби дури 70 кг

Џек изгуби дури 70 килограми благодарение на упорното вежбање и диета. 

4. Заедно изгубија 160 кг

Овој пар изгуби скоро 160 килограми заедно. Тие беа многу поддржувачки настроени и успеаја во тоа.

5. Преполовен

Зак беше зависник од храна. Тој успеа да изгуби половина од својата тежина со редовно вежбање и здрава исхрана.

6. Таа ослабе 45 кг

Оваа млада мајка успеа да „стопи“ 45 килограми за една година, пред да остане бремена и да се породи. По породувањето, таа одржува витка линија.

извор:beograd.in