Тиктокерка позната по својот огромен задник е тажна бидејќи секогаш е во центарот на вниманието


Моделот Plus Size од Панама и TikToker, Грејси Бон, обвини бројни луѓе кои го посетиле Дизниленд истиот ден како неа дека и го уништуваат времето со постојано зјапање во неа …

Според извештаите, пред само неколку дена, Грејси со своите браќа и сестри го посетила Дизниленд Париз, обидувајќи се да си помине убаво. Сепак, денот и бил уништен, бидејќи луѓето околу неа зјапале во она што ја прослави на прво место, а тоа е нејзиниот огромен задник. Според Грејси, посетителите на Дизниленд постојано ја фотографирале и гледале настрана во неа, додека некои се исмејувале и со нејзиниот изглед.

Грејси вели: „Знам дека можеби мислиш дека претерувам и дека јас сум виновна што сум голема девојка, но ова е буквално она што Бог ми го даде и морам да го прегрнам секој дел од мене. Дури и ако имаш здравје проблем или изгледај поинаку, не треба да те малтретираат поради твојот изглед, јас никогаш не би зборувала негативно за нечиј изглед.

Таа заклучила дека Дизниленд треба да биде безбедно место, каде што сите се чувствуваат удобно и дека таа, на крајот на краиштата, сака да „ужива како и сите други“.

Очекувано, голем број луѓе се вклучија во нејзините коментари давајќи и поддршка и комплименти, што е многу веројатно она што таа се обидуваше да го постигне со својата објава.