Жена му го оставаше во измет и урина: Патрик Свејзи последните денови ги помина на најсуров начин

Живот... Но живот достоинствен, како што доликува, а не при крај на животот неверојатни гадотии...

Тој беше еден од најпосакуваните мажи, се приклучи на рангот на најуспешните актери, а неговата сурова сопруга крајoт на животот му го загорчи на најшокантен начин.

Познатиот актер Патрик Свејзи почина во 2009 година поради рак на панкреасот. Имаше 57 години и, се чини, љубовта на целиот свет. Тој зборуваше за својата борба непосредно пред неговата смрт.

- Никогаш не сум бил човек кој се поклонува на предизвиците. Сигурно е дека минувам низ пекол, а уште поизвесно е дека ова е само почеток - рече тој во едно интервју.


Тој тогаш рече дека, нормално, се плаши од болеста и се прашува зошто му се случува ова. Тој рече дека првите симптоми ги почувствувал во 2007 година, за време на новогодишната прослава. Тој беше со неговата сопруга, писателката Лиза Ними (65), со која беше во брак од 1975 година и со која немаше деца.

- Пиев шампањ, а како да пиев киселина, имав чувство дека има жива рана во моето тело и дека истурам киселина врз неа - рече тој, и ја криеше дијагнозата од сите додека тој и неговата сопруга не разбраа како би се справил со таа борба. Сепак, медиумите дојдоа до оваа информација и објавија дека наводно му останале само неколку недели од животот.

Само по смртта на Патрик, станаа познати ужасни детали и како живеел при крајот на борбата со злобна болест. Пријателите на Патрик тогаш за медиумите изјавија дека неговата сопруга го држела како затвореник на ранч и дека спречувала некој да дојде на посета.

Таа го игнорираше штом помладиот брат на Патрик, Дон, им го сврте грбот. Таа не беше дома со часови, а кога дојде Дон, го најде Патрик во измет и урина. Ако Патрик и Лиза се скарале, таа му удрила шлаканица и го изгребала - неговите пријатели рекле дека таа наводно го изневерила Патрик, но и дека врската не функционирала пред смртта на Патрик бидејќи Лиза наводно се обидела да наметне целосна контрола врз Патрик.

Семејството на Патрик, исто така, беше повредено и луто поради фактот што Лиза ги распродаде неговите сувенири од филмските сетови, вклучувајќи ја и кожената јакна од „Валкан танц“. Братучетката на Патрик, Даниела Свејз, тогаш започна петиција да чува дел од тие семејни богатства.

Даниела, даде јавна изјава, тврдејќи дека тие вредни работи треба да останат во семејството и покрена петиција на Интернет, која собра повеќе од 1.500 потписи.


Извор: zena.blic.rs