Згоден е и талентиран, се надевам дека ќе глумиме заедно: Познатата „Злобница“ воодушевена од Милош Биковиќ

Габриела Спаниќ е воодушевена од популарниот актер Милош Биковиќ

Ѕвездата на сапуницата од деведесеттите години, „Злобница“, признава дека сака да ги гледа филмовите на Биковиќ и дека сака да го запознае.

- Гледав неколку филмови во кои глуми Биковиќ и можам да ви кажам дека навистина ми се допаѓа како го прави тоа! Милош е многу убав и талентиран. Се надевам дека еден ден ќе играме заедно во филм, навистина би го сакала тоа - вели актерката.

Неодамна, информацијата дека Габриела ќе глуми во српска теленовела одекна како бомба во српските медиуми, но таа вели дека нема ништо од тоа.

- Точно е дека добив покана да се појавам во неколку епизоди од српска серија, но не ја прифатив затоа што сфатив дека проектот е неизвесен. Како и да е, за мене ќе биде голема чест да играм во една од вашите серии ако улогата ми биде интересна - вели актерката.


Благодарение на огромниот успех на мексиканската теленовела „Злобница“, Габриела ја посети Србија во 2004 година и вели дека ги носи само најубавите спомени.

- Тие се однесуваше кон мене како кон кралица! Во Србија се чувствував заштитено и сакано, како дома, никогаш нема да ја заборавам таа посета. Засега не планирам да го посетам Белград, но ништо не е невозможно, сè може лесно да се смени - вели атрактивната актерка, која има и пејачка кариера, па во 2004 година отпеа неколку свои хитови на „Гранд шоу“.

Габриела признава дека не знае многу за нашата музика.

- Ќе го поправам тоа, следниот пат кога ќе дојдам во Србија. Кој знае, можеби ќе отпеам дует со некоја ваша пејачка sвезда ако ме покани - вели оваа убавица.

Латино-sвездата вели дека не и било лесно да игра двојна личност во теленовелата што и донесе светска популарност.

- Играв сестри близначки кои се многу различни по карактер и тоа беше доста напорно. Но, многу брзо влегов во суштината на тие ликови и успеав да ги играм веродостојно. За потребите на серијата, морав да го совладам мексиканскиот акцент бидејќи во тоа време имав многу изразен венецуелски акцент - завршува приказната за актерката, чиј татко се пресели од Хрватска во Венецуела и таму формираше семејство.


Фото: Profimedia