ХИТ ВИДЕО: Вака звучи кога Новак Ѓоковиќ и Саша Ковачевиќ ќе ги вкрстат гласовите

Откако оваа лето, по седми пат ја прослави победата на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ заедно со својот тим и семејството ја продолжи прославата во ресторанот на Саша Ковачевиќ.

Поп пејачот Саша беше задолжен за забавата, но во еден момент му се придружи и тенисерот Новак Ѓоковиќ па заедно пееја до раните утрински часови.

Од легендарниот хит на Тома Здравковиќ „За Љиљана“, до „Еnglishman in New York“, вака звучи и изгледа Ноле кога се забавува надвор од тенискиот терен.

View this post on Instagram

A post shared by Gale (@galeofficial__)


View this post on Instagram

A post shared by HOTSPORT - SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)