Не сакам да те гледаат други мажи: Мајка се најде на удар на критики откако синот ја молел да се пресоблече

Ерика Гаитан беше на мета на голема осуда на социјалните мрежи откако сподели разговор со нејзиниот син за нејзината облека. Имено, според „Сан“, Ерика и нејзиниот син излегле надвор да се фотографираат заедно, но тој се срамеl од облеката на неговата млада мајка.

Ерика носеше беж топ во комбинација со мини панталони, што не му се допаднало на нејзиниот син, па почнал да ја моли да се пресоблече.

„Мојот син е навистина загрижен за мојата облека“, вели Ерика во своето видео, на кое нејзиниот син засрамено одговара: „Покажуваш премногу голотија“. Не сакам други мажи да те гледаат.

Ерика го споделила видеото на ТикТок, каде брзо стана вирално, собра повеќе од 1,3 милиони прегледи и 200 000 лајкови. Во коментарите, брзо се дискутираше за нејзината облека и многумина ја осудија за непочитување на желбите на нејзиниот син.

@monaag93

He is sooo over protected with me  #fyp #Mexicanmomsbelike #funny #foryou #viral

♬ original sound - Monaag93

- Треба да ги почитувате неговите чувства. Вие сте убава, но така можете да изгледате кога одите сами - коментираше една девојка, додека друга се согласила: - Почитувајте ги неговите желби!

- Но, Ерика вели дека оваа облека е само за фотографирање и дека знае кога може и не може да носи такви комбинации, а некои потоа застанаа на нејзина страна.

- Може да носи што сака. Таа порасна и може да прави што сака - гласи еден коментар, додека друг само додава: - Децата ќе се срамат од што и да облечат и прават нивните родители.


 Foto: Printscreen/TikTok