ПОВЕЌЕ НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ, ВЕШТАЧКИТЕ ЗАБИ го украдоа шоуто: А еве зошто Британците од синоќа го плукаат за СИТЕ ПАРИ

Познатиот фудбалер и модна ѕвезда Дејвид Бекам беше брилијантно стилизиран на синоќешното доделување на наградите БАФТА во Лондон. Пред почетокот на церемонијата тој се сретна со принцот Вилијам кој по долги години на овој настан пристигна без сопругата Кејт Мидлтон, која се опоравува по операцијата на абдоменот во приватна лондонска болница пред еден месец. Славниот Британец бил заинтригиран од својот изглед. Иако со години тврди дека не ги сака вештачките методи на подмладување, впечатокот би можел да биде поинаков.

И таков впечаток што би довел до заклучок дека Дејвид Бекам (48) не се променил само поради годините. Она што не може да го негира е дека има вештачки заби, кои се повеќе од забележливи на овие фотографии.

Дека Дејвид Бекам користи ботокс почна да се шпекулира во 2018 година откако се појави на ревијата на неговата сопруга Викторија Бекам во Њујорк. На фотографијата од настанот каде што тој беше покрај синот на Бруклин и поранешен уредник на британски Вог, Едвард Енинфул, една жена коментираше: „Ботоксот му изгледа толку добро на Дејвид“, на што тој одговори: „Не се согласувам со ботоксот, госпоѓице, но ќе го разберам тоа како комплимент“.

Тој зборуваше за својот изглед во 2018 година за Evening Standard. „Можеби естетските зафати се во ред за некои луѓе, не можам да кажам дека се лоши, но не сакам никогаш да се подложам на тоа.

Навистина не ме интересираат никакви процедури за лице. Достоинствено стареење е она што го сакам. Никогаш не би дозволил некој да ми става во лицето инјекции“.

Бекам синоќа беше повеќе од забележан на престижната награда, но предизвика и многу критики бидејќи го употреби американскиот „soccer“ наместо британскиот збор за фудбал, "football" .

„Дејвид Бекам, ти си на наградата БАФТА, престани да им се додворуваш на Американците“, „Ова е лижење на Американците“, коментираа на Твитер (мрежа Икс)