Спорт

Борбата продолжува: Каква е здравствената состојба на Шумахер?

За Мајкл се грижат многу добро. Тој сега живее со семејството во куќа во околината на Женева и се уште се бори, исто како и неговите блиски, изјави поранешниот шеф на Ферари, Жам Тод кој постојано го посетува легендарниот Шумахер...

Ја удрил келнерката по задникот, па ја фатил за врат: Славниот шампион во проблеми!

УФЦ шампионот во полутешка категорија, Џон Џонс е оптужен за злоставување во коктел бар во Албукеркија, бидејќи ја удрил келнерката по задникот, па ја фатил за вратот, прилично гушејќи ја за да може да ја бакнува, пишуваат американските медиуми.

Бисерка откри огромна тајна: Дражен Петровиќ бил во врска со сплитската дива

Семејството на кошаркарската легенда Дражен Петровиќ деновиве славеше двоен јубилеј – Јоле и Бисерка Петровиќ прославија 60 години од нивниот брак, а нивниот постар син Александар го славеше својот 60ти роденден.