Тренд

Холивудскиот актер во акција: Со супермоќ спаси дете од превртен автомобил

Холивудскиот актер Дени Трехо, познат по улогите во филмовите „Machete“,„Desperado“,„From dusk till dawn“,„Once upon a time in Mexico“, помогна во спасувањето на мало дете заробено во автомобил кој се превртел во судар во Лос Анџелес.

Бандерас се соживеа со новата улога: Болката и славата ги носиме во ист куфер

Актерот Антонио Бандерас, неодамна ја прифати улогата во филмот на Педро Алмодовар, „Болка и слава“, во кој ќе го глуми Салвадор Мало, режсер со телесна попреченост. Филмот ќе биде достапен во кината после 4ти октомври.