Тренд

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Венеција треба да се почитува, а непристојните луѓе кои мислат дека можат да дојдат и да прават што ќе посакаат по своја волја, често ја забораваат локалната полиција, на чие благодарение сите недолики се санкционирани.

(ГАЛЕРИЈА) Изгледајте како Дејвид Бекам!

Поранешниот фудбалер е добро познат по неговата способност да ја носи облеката на најдобар можен начин и секогаш да биде во фокусот на светското внимание.

Влатко Васиљ остаре пред време

Еден од најпознатите наши твитерџии, Влатко Васиљ кој е ангажиран и од Владата за пи-ар стратегии, на својот Фејсбук профил објави интересна фотографија.

Десет најдобри машки парфеми

Секој маж сака убаво да мириса, а секоја жена сака маж кој мириса убаво. Затоа многу е важно да одберете парфем кој ќе ве усреќи. Ова се десетте најдобри парфеми, со кои никогаш нема да погрешете и сигурно ќе ви се допаднат.